Maukas Herkkä -kypsä ateria on herkkävatsaisen koiran ruoka kypsistä raaka-aineista. Maukas Herkkä on kana-perunapohjainen ja maistuu sekä tuoksuu herkulliselta. Täysravinnossa on lyhyt ja selkeä ainesosaluettelo kotimaisista ja laadukkaista raaka-aineista. Maukas Herkkä sopii herkkävatsaisten koirien lisäksi myös vaihteluksi muille koirille. Maukas on kotimaista koiranruokaa puhtaista raaka-aineista ilman säilöntäaineita.
Käyttö: Maukas Herkkä on 500 g pakaste. Sulata jääkaapissa sulatusastiassa ja pilko hieman kohmeisena. Käytä 1-2 vuorokauden kuluessa sulatuksesta, huoneenlämmössä sulatettu tuote tulee käyttää kerralla. Sulanutta tuotetta ei saa pakastaa uudelleen.
Broilerinliha- ja sisäelimet, vesi, peruna, porkkana, kauraydinjauho, kananmuna, perunakuitu, vitamiini- ja hivenaineet, MOS (0,1%), FOS (0,1%)
Proteiini 10,2 %, rasva 5,8 %, raakakuitu 0,6 %, tuhka 1,2 %, kalsium 0,16 %,
fosfori 0,1 %, kosteus 78,5 %. Energia 4,36 MJ/kg
D-vitamiini 338 KY/kg, E-vitamiini 30 KY/kg, sinkki 45 mg/kg, kupari 3,75 mg/kg, mangaani 1,35 mg/kg, jodi 323 µg/kg